چرا دیتا دامین emc؟

این مقاله بر رهبری و تمایز فناوری Data Domain و اهمیت آن بحث می کند. هدف این مقاله بررسی دلایل فنی و مالی ایده آل بودن سیستم های Data Domain برای پشتیبانی (بکاپ) و آرشیو سازی در محیط کاری است.

مخاطبان Dell EMC

این مقاله برای مشتریان Dell EMC، فروشندگان Dell EMC، مهندسان سیستم Dell EMC، شرکای Dell EMC و هر فرد دیگری که علاقه مند به کسب اطلاعات درباره فناوری متمایز سیستم Data Domain است در نظر گرفته شده است. متصاکو به عنوان نماینده فروش emc در ایران فعالیت دارد.

فناوری Data Domain، قدرت گرفته از پردازنده های Intel Xeon: فناوری متمایز و پیشگام

معماری آسیب ناپذیر داده های Data Domain

اطمینان از صحت داده ها می بایست اولویت اول برای پلتفورم حفاظت کننده از داده های بکاپ و آرشیو باشد چرا که آن ها آخرین مرحله ذخیره‌سازی هستند. هنگامی که سعی می کنید داده ها را از این پلتفورم بازیابی کنید، به احتمال زیاد تنها محلی است که داده ها وجود دارد. زمانی که راهکارهای بکاپ و آرشیو در نظر گرفته می شود، هیچ یک از ویژگی ها و قابلیت های دیگر اهمیتی ندارد اگر داده ها در موقع نیاز قابل بازیابی نباشد. هیچ مکانیزم حفاظتی به تنهایی نمی تواند از راه های مختلف از دست رفتن داده ها محافظت کند. معماری آسیب ناپذیر داده ها شامل 4 مکانیزم حفاظتی است که همگی با هم بهترین حفاظت را برای صحت و بازیابی داده ها فراهم می کنند.

فناوری Data Domain EMC را در این پست بخوانید.

تایید انتها به انتها: بهترین راه برای آگاهی از این که آیا ذخیره سازی داده ها به خوبی انجام شده است یا خیر، بررسی داده ها پس از نوشته شدن و مقایسه آن ها در برابر checksum داده های ارسال شده است. این کار به صورت آنلاین زمانی انجام می شود که بکاپ در حال انجام است، بنابراین خطاهای شناسایی شده بدون این که لازم باشد کار بکاپ گیری مجدداً آغاز شود، قابل اصلاح است.

اجتناب از خطا و مهار آن: یکی از متداول ترین روش هایی که داده ها دچار تخریب می شوند، زمانی است که داده های جدید به آن اضافه می شود و گاهی اوقات نیز داده های قبلی مجدداً نوشته می شوند. سیستم های Data domain که از پردازنده های Intel Xeon قدرت می گیرند، با عدم پیوست داده های جدید به داده های موجود از این امکان جلوگیری می کنند. همچنین این سیستم شامل NVRAM است که در برابر از دست رفتن ها داده ها در وقوع قطع برق حفاظت می کند، پیش از این که تمامی داده ها بر روی دیسک نوشته شوند.

تشخیص و رفع خطا: هنگامی که داده های خود را به طور صحیح ذخیره می کنید، چگونه مطمئن می شوید که همچنان به طور صحیح باقی مانده است؟ با گذشت زمان، بیت ها می توانند flip کنند یا غیر قابل خواندن شوند و دیسک درایوها نیز می توانند خراب شوند. در تمامی سیستم های Data Domain، یک فرآیند پس زمینه در حال انجام به طور خودکار خطاها را تشخیص می دهد و اصلاح می کند، پیش از آن که به مشکل تبدیل شوند. علاوه بر این، RAID 6 از خرابی دوگانه درایو یا برداشت درایو اشتباه در زمان خرابی درایو حفاظت می کند. سیستم های Data Domain دربرگیرنده hot drive اضافی در هر ردیف هستند. این hot drive های اضافی به طور خودکار جای یک درایو خراب را می گیرند و به Dell EMC برای جایگزینی درایو خراب شده اطلاع می دهند.

قابلیت بازیابی سیستم فایل: حتی با وجود تمامی حفاظت هایی که در بالا به آن ها اشاره شده است، همواره امکان وقوع خرابی فاجعه بار وجود دارد. برای بیشتر سیستم های deduplication، این نوع خرابی ها به مفهوم از دست رفتن جزئی یا تمام داده ها است یا ممکن است بازیابی آن ها یک هفته یا بیشتر به طول انجامد. از آنجایی که صحت داده ها اولویت شماره یک طراحی است، سیستم Data Domain از یک فراداده خود توصیفی استفاده می کند، بنابراین می توانیم یک سیستم را به طور کامل در کمتر از 24 ساعت در صورت وقوع بدترین شرایط ممکن مجدداً ایجاد کنیم.

مزیت های معماری آسیب ناپذیر داده های Data Domain

با وجود معماری آسیب ناپذیر داده ها، به طور مطمئن می توانید داده های حیاتی خود را بازیابی کنید و اطمینان پیدا کنید که داده ها دقیقاً مطابق با انتظار شما خواهند بود. هیچ سازنده دیگری نمی تواند چنین سطحی از توجه به یکپارچگی و صحت داده ها را ارائه کند. سیستم های Data Domain داده ذخیره شده را با داده ارسال شده بررسی می کنند و این کار اطمینان می دهد که داده ها به طور صحیح ذخیره می شوند. علاوه بر این، این سیستم اقدامات احتیاطی را انجام می دهد تا اطلاعات موجود را با افزودن داده های جدید به داده های قبلی حذف نکند؛ این کار تضمین می کند که بر روی داده ها بازنویسی انجام نمی شود. همچنین سیستم های Data Domain از حذف شدن یا از دست رفتن داده ها به دلیل رفتن برق یا خرابی های مربوط به هر دو دیسک درایو یا bit flipها محافظت می کنند و اطمینان می دهد داده ها قابل بازیابی و معتبر هستند. برخلاف بیشتر سازندگان، سیستم های Data Domain به فراداده های خود توصیفی کمک می کنند، به طوری که سیستم می تواند در یک چارچوب زمانی منطقی مجدداً ساخته شود. این تعهد برای اطمینان از صحت داده ها می بایست به سیستم های Data Domain این اطمینان را بدهد تا از داده ها حفاظت بهتری انجام دهد.

Data domain stream informed segment layout (sislTM)

پایه و اساس عملکرد پیشگام صنعت Data Domain به معماری مقیاس دهی Stream-Informed Segment Layout (SISL) مربوط می شود. معماری SISL به سیستم های Data Domain این امکان را می دهد تا 99 درصد پردازش deduplication را در CPU و RAM انجام دهد به طوری که عملکرد فوق العاده ای را حتی با وجود پروتکل های غیر کارآمدی همچون CIFS و NFS ارائه می کند. معماری SISL به این معنا است که سیستم های Data Domain به افزایش تعداد دیسک ها به منظور افزایش عملکرد متکی نیستند و در نتیجه مانند دیگر پلتفورم های deduplication محدود نیستند. به این دلیل است که سیستم های Data Domain افزایش چشمگیری در عملکرد همراه با نسل موفق پردازنده های اینتل داشته اند؛ هر زمان که پردازنده های اینتل سریع تر شده اند، سیستم های Data Domain نیز سریع تر شده اند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.