نمایندگی فروش Quantum

Quantum پس از تأسیس در سال ۱۹۸۰، از سال ۱۹۹۴ مبادرت به طراحی و ساخت تجهیزات ذخیره سازی کوانتوم مبتنی‌بر نوارمغناطیسی نمود. Quantum در سال ۲۰۰۲ سیستم تهیه نسخه پشتیبان مبتنی بر دیسک را نیز عرضه‌کرد. این شرکت، یکی از پیشگامان فناوری ایجاد بایگانی اطلاعات الکترونیکی و تهیه نسخه پشتیبان Backup با بازدهی و سرعت بالا می‌باشد. “متصاکو تأمین و فروش Quantum را در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌دهد.” خرید کوانتوم از این شرکت برای شما به صرفه خواهد بود. همچنین لایسنس کوانتوم لایسنس Quantum توسط متصاکو به فروش می رسد.

یکی از شرکت‌های پیشگام و معروف در زمینه ساخت و عرضه تجهیزات ذخیره‌سازی مبتنی بر نوار مغناطیسی، شرکت کوانتم است که سال ۱۹۸۰ در کالیفرنیا تاسیس شد و در سال ۱۹۹۴ فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه طراحی Data Storage (ذخیره‌سازی داده) آغاز کرد.

شرکت کوانتم همچنین در سال ۲۰۰۲ به ساخت و عرضه سیستم تهیه نسخه پشتیبانی روی آورد که آن را در قالب دیسک روانه بازار کردند. به همین دلیل است که می‌توان گفت یکی از پیشگامان در حوزه فناوری و ساخت نوار ذخیره‌سازی داده‌های الکترونیکی و تهیه نسخه پشتیبانی بکاپ با سرعت و بازدهی فوق‌العاده بالا است. حال جهت شناخت این محصول پرکابرد در ادامه جزئیات بیشتری ارائه خواهیم کرد.

تاریخچه‌ دستگاه‌های استوریج داده و پشتیبانی بکاپ کوانتم

همانطور قبلا اشاره کردیم شرکت کوانتم نخستین فعالیت خود را در سال ۱۹۸۰ آغاز کرد اما در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های مخصوص حفظ و نگهداری داده‌ها فعالیت حرفه‌ای و جدی خود را در سال ۱۹۹۴ شروع کرد. با این حال، شرکت کوانتم، نسخه پشتیبانی بکاپ بر اساس نوار مغناطیسی اسکالار آی‌۴۰ و اسکالار آی۸۰ را برای سازمان‌هایی دارای کسب و کارهای کوچک طراحی کرده است که در حقیقت، برای این نوع شرکت‌ها بسیار کارآمد و مناسب است.

کلیاتی درباره دستگاه‌های شرکت کوانتم

داده‌ها و اطلاعات هر سازمانی از مهم‌ترین منابع آن شناخته می‌شود. از این رو جهت فراهم کردن فضایی ایمن برای حفظ و نگهدارن آن‌ها لازم است که از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای قدرتمند و استانداردی استفاده شود. یکی از این ابزارهای منحصر به فرد کوانتم نام دارد که می‌تواند محیطی مطمئن را برای داده‌‌های شما فراهم کند.

فارغ از این،‌ محصول شرکت کوانتم همچنین فضای ذخیره‌سازی داده‌های شما را برای بلند مدت ایجاد می‌کند و از این رو می‌توانید از لحاظ ایمنی و همینطور فضای کافی مطمئن باشید. محصولات شرکت کوانتم Tape  است که معمولا با پیشوند Scalar  نیز شناخته می‌شوند.Storage  های Tape این قابلیت را دارند که در موقیعیت‌های دیگر نیز فرآیند بکاپ‌گیری را انجام دهند. ذخیره‌سازی یا همان Storage ‌های کوانتم از قابلیت‌های فوق‌العاده‌ و همینطور ارزش‌افزوده بالایی برخوردار است. ذخیره‌سازی شرکت کوانتم برای بایگانی کردن داده‌ها از کارتریج‌های LTO استفاده می‌کند. مدرن‌ترین کارتریج‌های کوانتم کارتریج ۸LTO است که می‌تواند به مدت سی سال داده‌های شما را ذخیره کند.

شرکت کوانتم تمام نوارهای مغناطیسی ذخیره‌سازی خود را با کمک یک پورت تحت عنوان LAN مدیریت می‌کند. البته در نظر داشته باشید که نوارهای ذخیره‌سازی‌ جدید کوانتم کارایی خود را به صورتScalable  ارائه می‌دهند.

 Quantum DXi Series چیست چه مزایایی دارد؟

ذخیره‌سازی نرم‌افزار شرکت کوانتم با نام Dxi یا دی‌اکسی نیز شناخته می‌شود. کارایی این نرم‌افزار هوشمند بدین صورت است که با توجه به سرعت و عملکرد بالا، اطلاعات شما را به بهترین وجه ممکن ذخیره و بهینه‌سازی می‌کند. ضمن اینکه میزان بازدهی و بهره‌وری کارکنان شما را افزایش می‌دهد. علاوه بر این فرآیند فشرده‌سازی، همانند‌‌سازی و کپی‌برداری داده‌های شما را به صورت واحد و یکپارچه مدیریت می‌کند.

StorNext چیست و محل قرارگیری آن کجاست؟

StorNext، نوعی فایل سیستمی با قدرت ذخیره‌سازی بالا است که درون Dxi قرار دارد. در واقع، ادغام شدن این فایل با نرم‌افزار Dxi علاوه بر ظرفیت سیستم قابل توجه، عملکردی منحصر به فرد را نیز برای ذخیره‌سازی داده‌های شما فراهم می‌کند. از دیگر کاربردهای مهم و حیاتی StorNext، جدا کردن محل ذخیره‌سازی Metadata از داده‌های اصلی است. که این روند باعث بالا بردن عملکرد IOPS  می‌شود.

کارایی iLayer در دی‌اکسی

کاربرد iLayer  در نوار ذخیره‌سازی دی‌اکسی فواید زیادی به همراه دارد از جمله اینکه کمک می‌کند زمان مدیریت پشتیبان‌گیری،‌ مدیریت مستقیم، پیکربندی Wizard را کاهش می‌دهد. همچنین تشخیص قوی و فعال داده‌های ذخیره‌سازی شده و نظارت و گزارش دقیق و پیشرفته مراحل عملیات را موجب می‌شود.

به عبارت دیگر، وجود این ابزار در دی‌اکسی کاهش هزینه‌های عملیاتی و مدیریتی تهیه‌ نسخه‌های پشتیبانی را به دنبال دارد. ضمن اینکه این شرایط را برای شما فراهم می‌‌کند که برنامه‌ریزی دقیق و درستی داشته باشید.

تکثیر دی‌اکسی یعنی چه؟

تکثیر دی‌اکسی یا همان Dxi Replication، با کاهش زمان ارتباط بین دو نقطه جغرافیایی و نیازمندی ذخیره‌سازی، فایل‌های تغییر داده شده را تکثیر می‌کند که البته به محض شروع عملیات تکثیر، دی‌اکسی دو فایل تحت عنوان بلاک‌ها که دی‌اکسی مقصد فاقد آن‌ها هستند و metadata‌های فشرده را برای انتقال ایجاد می‌کند.

متصاکو یکی از شرکت‌های معتبر در ایران است که نمایندگی تامین و عرضه محصولات شرکت کوانتم را بر عهده دارد. بنابراین در صورت نیاز می‌توانید این محصول به آسانی از طریق وب سایت این شرکت تهیه کنید.

 

قابلیت‌های Dxi

تمام نرم‌افزارهای خانواده Dxi قابلیت‌های مطلوبی در حفظ و نگهداری داده‌ها دارند. در واقع، استوریج کوانتم با بررسی دقیق اطلاعات و مراحل اعتبارسنجی در سطح هارد دیسک،‌ سیستم فایل و نظارت خودکار اتوماتیک، رویکرد مناسبی از واحد و یکپارچه بودن داده‌ها ارائه می‌دهد. سیستم‌های دی‌اکسی برای تشخیص و اصلاح هرگونه خطای احتمالی در زمان خواند و نوشتن از جدیدترین تکنولوژی‌هایRedundant  نظیر DDP و T10PI بر روی دیسک‌ها طراحی شده‌اند. تکنولوژی DDP این قابلیت را دارد که ایمنی کامل و سریع را حتی برای سیستم‌های تعبیه شده در درایورهای با ظرفیت بالا نیز فراهم کند.

دیگر نرم‌افزار خانواده دی‌اکسی که توانایی قابل توجهی دارد نرم‌افزارVision  است که از طریق هشدارها و گزارش‌سازی برای حفاظت اطلاعات چندین سایت مدیریت یکپارچه‌ای را ارائه می‌کند. در واقع، کاربرد این نرم‌افزار به کاربران کمک می‌کند که تصمیمات درستی را درباره عیب‌یابی، میزان ظرفیت، برنامه‌ریزی و تنظیم عملکرد داده‌ها بگیرند.

کارایی دستگاه‌های اسکالار یا Scalar

نرم‌افزار ذخیره‌سازیi40  و Scalar i80 دارایiLayer  کوانتم است که همین ویژگی باعث می‌شود این نرم‌افزار بهترین قابلیت‌های مدیریتی و نظارتی را ارائه دهد. نرم‌افزار به دلیل همین کاربرد منحصر به فردی که دارد تا کنون به بیش از پنجاه هزار کتابخانه اسکالار کوانتم انتقال داده شده است. چرا که می‌تواند مدیریت کتابخانه با سرعتی عالی انجام دهد.iLayer  نیز همانطور که در مطالب قبل بیان کردیم یک نرم‌افزار هوشمند است که کاربرد آن در این دستگاه به کاهش هزینه‌های راهبری و نظارتی کمک زیادی می‌کند.

از جمله مزیت‌های دیگر دستگاه اسکالار، را می‌توان مواردی نظیر سازماندهی کردن نوارهای ذخیره‌سازی به صورتNAS  از طریق شیوه‌های متنوع امکان مدیریت  و دسترسی راحت به بایگانی داده‌ها و همچنین ایجاد امنیت و حفاظت قوی و استاندارد را نام برد.

دستگاه اسکالار دارای نوار ذخیره‌سازی آی۴۰ و آی۸۰ در سریع‌ترین زمان ممکن،‌ نیازهای عملیاتی و دوردست شرکت‌ها را برطرف می‌کند. البته لازم به ذکر است که شرکت کوانتم اسکالارهای آی۵۰۰ و آی۶۰۰۰ را برای سازمان‌های بزرگ تولید کرده است که به سادگی قابل مدیریت و پیکربندی هستند.

بنابر این توضیحات ارائه شده، امکان تهیه دستگاه‌های اسکالار ساخت شرکت کوانتم در وب سایت نمایندگی فروش متصاکو برای شما فراهم است. تنها کافی است در صورت احتیاج محصول مدنظر خود را در بخش مربوطه سفارش دهید یا در صورت تمایل، با شماره درج شده در زیر همین مطلب با ما تماس حاصل فرمایید تا در کوتاه‌ترین زمان پاسخگوی شما باشیم.