نمایندگی ای ام اسی

حجم داده، تعداد دستگاه‌های متصل و سرویس‌ها، با حجم بی سابقه‌ای درحال رشد می‌باشند. خصوصا برای بدست آوردن جریان درآمد دیجیتالی، توسعه محصولات هوشمندتری چون تجهیزات EMC خرید ای ام سی و فراهم آوردن تجربه‌ای ارتقا یافته، می تواند انتظارات مشتریان، نیازهای شرکت‌ها و دپارتمان‌های  IT را به تحولات قابل توجه، برآورده سازد.

تنها راه رسیدن به دو هدف عمده نوآوری و بهینه سازی، تحول در تکنولوژی سرویس‌های IT ی مورد استفاده ما است. این مسئله با پایین آوردن هزینه ها شامل خرید و فروش ای ام سی EMC و زحمت مربوط به نوآوری اجرای بسته‌های نرم‌افزاری اتوماسیون قدیمی، شروع می‌شود. بنابراین، این بخش از دپارتمان IT می‌تواند منابع انسانی و مالی خود را بجای صرف در موارد قبلی که بازده کمتری داشتند، به سرمایه‌گذاری‌های دیگری که نتایج متحول کننده بیشتری در کسب و کار دارند سوق دهند.

Dell EMC راهکاری هیبریدی را برای سازمان ها شکل داده است. این راهکار ترکیبی از سخت افزار، نرم افزار و سرویس‌هایی است که می‌تواند سود کسب و کارها از سرویس‌های کلود هیبریدی را در کمتر از ۲۸ روز تأمین نماید.

نمایندگی‌ای ام سی

در دنیای امروز با رشد و پیشرفت فناوری و اطلاعات، اغلب کسب و کارها به سمت فعالیت‌های دیجیتالی و مجازی گرایش پیدا کرده است. پیرو این تغییر و تحولات نیاز مبرمی به تجهیزات ذخیره‌سازی جهت حفظ و نگهداری داده‌ها و اطلاعات سازمان‌ها  پیدا شده است. در واقع، عدم استفاده از این دستگاه‌های ایمنی خطرات و تهدیدات زیادی را برای سازمان‌ها و دپارتمان‌های آی تی مختلف متحمل می‌شود. ای‌ ام سی یکی از این دستگاه‌های پرکاربرد است که می‌تواند فواید زیادی برای رشد و توسعه فعالیت‌های شما داشته باشد. در ادامه با جزئیات بیشتری این دستگاه ذخیره‌سازی را معرفی خواهیم کرد.

تاریخچه شرکت EMC

تاریخ تأسیس شرکت ای ‌ام سی سال ۱۹۷۹ در آمریکا است. این شرکت در تمام مدت فعالیت خود به طراحی و عرضه حافظه‌های کامپیوتری و سیستم‌های ذخیره‌سازی دیسکی در زمینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پرداخته است. شرکت ای ‌ام سی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان در عرصه تکنولوژی شناخته می‌شود.

تولیدات این شرکت که شامل پایگاه‌های داده‌ها، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مدیریتی اطلاعات می‌شود با توجه به قابلیت‌های منحصر به فرد و قیمت به صرفه‌ای که دارند همواره از محبوبیت و فروش جهانی برخوردار هستند.

EMC چیست و دارای چه محصولاتی است؟

EMC یا همان سازگاری با الکترومغناطیس در واقع، به قابلیت عملکرد درست ابزارهای الکترومغناطیسی به صورت هماهنگ با هم گفته می‌شود. به عبارت دیگر، محصولات شرکت ای ام سی جهت سازگاری با فضاهای الکترومغناطیسی طراحی، تست و طبقه‌بندی می‌شوند. محصولات EMC به طور کلی دارای دو سری تحت عنوان VNX   که فقط از بلاک‌‌ها پشتیبانی می‌کنند و سری جدید که به عنوان یونیتی شناخته می‌شود که از هر دو پروتکل فایل و بلاک پشتیبانی می‌کند.

فضای ذخیره‌سازی یونیتی به صورت آل فلش و هیبریدی عرضه می‌شود. خرید دستگاه‌های یونیتی به مراتب از سری VNX مقرون به صرفه‌تر است. ضمن اینکه بسیاری از لایسنس‌های ذخیره‌سازی یونیتی به صورت رایگان به کاربران ارائه می‌شود.

این محصولات  همچنین در دو سطح ساخته و عرضه می‌‌شوند که در زیر آن‌ها را شرح خواهیم داد.

کلاس یا سطح B

محصولات ای ام سی این کلاس مخصوص فضاهای بسته و مسکونی (امکان استفاده از محصولات رادیویی و تلویزیونی تا فاصله ۱۰ متر) طراحی شده‌اند البته در نظر داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است متناسب با شرایط برای محیط‌های غیرمسکونی و بزرگتر هم مورد استفاده قرار گیرند.

کلاس یا سطح A

ای ام سی کلاس A برای محیط‌های گسترده‌تر و باز تولید شده‌اند. ضمن اینکه امکان استفاده از آن‌ها در فضاهای B  نیز وجود دارد اما با این شرایط که برای جلوگیری از اختلال‌های فرکانسی احتمالی لازم است که نکات تخصصی را در نظر داشته باشید.

اگر در صورت استفاده از محصولات این کلاس امواج ارتباطی رادیو یا تلویزیون دچار اختلال کارکرد شد می‌توانید از طریق به کارگیری روش‌های زیر آن را رفع کنید.

 • تنظیم مجدد آنتن
 • استاندارد فاصله بین ۱۰ تا ۱۵ متر
 • کاربرد پریز جداگانه برای کامپیوتر.

شایان توجه است که کاربرد فضاهای ذخیره‌سازی دادهها و برنامه‌ها در دنیای دیجیتال محوری امروزی مخصوصاً برای سازمان‌های آی تی و شرکت‌های گسترده بسیار حائز اهمیت است. از این رو بهره بردن از یک فضای ذخیره‌سازی ایمن و قابل اعتماد تا حدودی زیادی افزایش بازدهی در حین کاهش هزینه‌های اضافی را برای شما به همراه خواهد داشت. در ادامه، به برخی از کاربردی‌ترین و در عین حال مهم‌ترین ویژگی‌های استورج  EMC اشاره خواهیم کرد.

تنوع زیاد با توجه به قیمت و مدل

یکی از مزیت‌های مطلوب استورج EMC انعطاف‌پذیری در انتخاب سیستم‌های مدیریت ذخیره‌سازی است که به شما این امکان را می‌دهد که متناسب با بودجه خود یک سیستم با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه را تهیه کنید.

قابلیت پردازش ورودی و خروجی

از دیگر قابلیت‌های استاندارد این سیستم مدیریت ذخیره‌سازی، پردازش اطلاعات و داده‌های ارسالی و دریافتی کاربر است. در حقیقت، محصول ای ام سی به دلیل برخوردار بودن از دو ابر پردازنده مخصوص ورود و خروج اطلاعات را مورد بررسی قرار می‌دهد که همین امر، علاوه بر بالا بردن کیفیت پردازش، هزینه‌‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

مجهز به رابط کاربری ساده و در عین حال کارآمد

استورج ای ام سی دارای یک رابط کاربری برای مدیریت داده‌ها است که معمولاً تحت عنوان یونسفیر شناخته می‌شود. کاربرد این رابط، فارغ از ارائه خدمات به صورت کامل، باعث می‌شود که دیگر نیاز به نصب پلاگین‌های اضافه نباشد. از طرف دیگر، یونسفیر به دلیل برخوردار بودن از سیستمHTML5   امکان استفاده برای تمام سیستم‌عامل‌ها را دارد. همچنین طراحی این رابط کاربری به‌گونه‌ای است که بعد از بررسی داده‌های ورودی، متناسب با علایق پیشنهادات خود را ارائه می‌دهد.

به حداقل رساندن مصرف داده‌ها

استفاده از سیستم ذخیره‌سازی ‌ای ام سی تا حدود زیادی مصرف داده‌های شما را کاهش می‌دهد که همین عملکرد تأثیر مستقیمی بر روی کاهش هزینه‌های کاربرانی دارد که در صدد بهره بردن به صرفه هستند. نتیجه این مزیت بیشترین بازدهی از حداقل فضای ذخیره‌سازی می‌شود.

فایل‌های زیاد و گسترده

سیستم‌ فایل‌های ای ام سی ساختاری ۶۴ بیتی دارند که فارغ از کارایی زیاد از سرعت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. از این رو شما با استفاده از استورج ای ام سی می‌توانید میلیون‌ها فایل در بالاترین توان سیستمی و سرعت بسازید.

حفظ و نگهداری مطمئن اطلاعات

یکی از دغدغه‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها امنیت اطلاعات و داده‌هایشان است. کاربرد سیستم ذخیره‌سازی‌ای ام سی امنیت داده‌های شما را به صورت کامل تضمین می‌کند. بدین صورت که شما می‌توانید از طریق سیستم جایگزین نامتقارن داده‌های محیط‌های گسترده را محافظت کنید و از طریق سیستم جایگزین متقارن امنیت اطلاعات فضاهای کوچک‌تر را فراهم کنید.

با توجه به توضیحات فوق، کاربرد سیستم ذخیره‌سازی ‌ای ام سی برای اغلب سازمان‌ها مهم و حیاتی است. یکی از نمایندگی‌‌های معتبر و قابل اعتماد این محصول پرکاربرد در ایران، شرکت متصاکو نام دارد که مسئولیت تأمین و توزیع اصل این محصولات را بر عهد دارد. بنابراین در صورت نیاز می‌توانید از طریق شماره تماس زیر با کارشناسان ما ارتباط حاصل فرمایید تا علاوه آگاهی از قیمت این محصول از خدمات مشاوره رایگان در این راستا نیز بهره‌مند شوید.

بررسی اجمالی مشخصات و مزایای فضای ذخیره‌سازی EMC

مشخصات و ویژگی‌های استورج EMC عبارت‌اند از:

 • دارای سرعتی ۴ برابر بیشتر از دیگر سیستم‌ها
 • فراهم کردن سرعت۵ برابر برای برنامه‌ها
 • کاهش زیاد زمان خاموشی
 • کاهش مصرف انرژی
 • پشتیبانی از انواع Raidها و طبقه بندی
 • Recover point جهت جلوگیری از پاک شدن داده‌ها
 • رمزگذار اطلاعات
 • تکثیر DE
 • Mirror کردن اطلاعات بین دو موقعیت مکانی از طریق VPLEX
 • استفاده از دو SP  به صورت فعال برای جلوگیری از مردود شدن داده‌ها
 • مدیریت راحت و ساده به جهت داشتن رابط یونیسفر
 • تراکم و فشرده‌سازی ۱۲۰ درایو در یک DAE 3U
 • راه‌حل‌های استاندارد و با سرعت بالا جهت ذخیره‌سازی همه فلش‌ها و VDI
 • تهیه گزارش از داده‌ها و میزان محیط LUN  با استفاده از تجزیه و تحلیل EMC
 • دارای کش سریع و بالا در مقایسه با رقبا