معرفی دستگاه Dell EMC Unity | متصاکو

دستگاه Dell EMC Unity استانداردهای جدیدی را برای ذخیره سازی (استوریج) در محدوده متوسط با ترکیب قدرتمندی از سادگی، طراحی مدن، قیمت مقرون به صرفه و انعطاف پذیری پیاده سازی ایجاد می کند که برای فعالیت های فناوری اطلاعات (IT) که با محدودیت منابع در شرکت های بزرگ یا کوچک مواجه هستند بسیار مناسب است. Dell EMC Unity برای پیاده سازی های با اندازه متوسط، ادارات مرکزی/ شعب راه دور و محیط های کاری که نسبت به هزینه حساس هستند بسیار عالی است. Dell EMC Unity برای تمام فلش طراحی شده است، بهترین ارزش را ارائه می کند و به صورت چند کاره (تمام فلش یا ترکیبی)، پیاده سازی پوشش داده شده (از طریق VCE) و به عنوان یک نسخه مجازی تعریف شده نرم افزاری در دسترس قرار دارد. Dell EMC Unity ای ام سی با وجود نرم افزار همه کاره، ویژگی های متمایز جدید، مدیریت مبتنی بر اینترنت و یک طراحی مدرن دارای سادگی و قدرت است.

نصب آسان دستگاه Dell EMC Unity

سیستم های Dell EMC Unity برای ساده بودن و استفاده آسان در طول عمر محصول طراحی شده اند که از سفارش دهی و نصب آغاز می شود و تا مدیریت و رفع خطا ادامه دارد. به عنوان مثال، برای نصب سیستم های فیزیکی, Dell EMC Unity دارای ریل های قابل تنظیم هستند که به آسانی در کابین های استاندارد دیتاسنتر نصب می شوند. این ریل ها دارای دو گیره در هر دو انتها هستند که برای قفل کردن و ثابت کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند و اطمینان می دهد که کاربران می توانند به راحتی از رک استفاده کنند.
هنگامی که یک سیستم در رک نصب گردید، سیستم فیزیکی Dell EMC Unity تنها نیازمند 6 کابل (2 کابل برق، 2 کابل مدیریت و 2 کابل مسیر داده) برای اتصال است پیش از این که به عنوان یک سیستم استوریج (ذخیره سازی) به طور کامل مورد استفاده قرار بگیرد. این کاهش قابل ملاحظه ای در رد پای شبکه است که می تواند به ماهیت یکپارچه ی سیستم های EMC Unity EMC نسبت داد. این سیستم در مقایسه با دیگر سیستم های ذخیره سازی است که نیازمند یک فایل سرور فیزیکی مجزا برای فعال سازی قابلیت های فایل است که نیازمند کابل کشی بیشتر هستند.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روند نصب سیستم های جدید Dell EMC Unity در یک دیتاسنتر، به ویدیوی نصب در Unity InfoHub به آدرس bit.ly/unityinfohub مراجعه کنید.

مروری بر سخت افزار دستگاه Dell EMC Unity

ارائه هدفمند ساخت

مقایسه مدل Dell EMC Unity

سیستم Dell EMC Unity در چهار مدل فیزیکی مختلف در پیکربندی های ترکیبی و هشت مدل فیزیکی متفاوت در پیکربندی های تمام فلش ارائه شده است. برای سیستم های ترکیبی، پلتفورم با مدل Dell EMC 300 آغاز می شود و به مدل Dell EMC Unity 600 ختم می شود در حالی که پلتفورم ها برای سیستم های تمام فلش از مدل Dell EMC Unity 300F آغاز می شود و تا مدل Dell EMC Unity 650F ادامه دارد. این مدل ها از نظر فاکتور شکل دهی و اتصال دارای شباهت هایی هستند اما از نظر قابلیت های پردازشی و حافظه متفاوت هستند (جداول 1 و2). علاوه بر این، محدودیت های سیستم براساس مدل Dell EMC Unity تغییر می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محدودیت های سیستم می توانید به Dell EMC Unity Simple Support Matrix در E-Lab Navigator مراجعه کنید.

جدول 1: مقایسه مدل های Dell EMC Unity X00(F)

مقایسه مدل های Dell EMC Unity X00(F) در متصاکو انجام می شود.

جدول 2: مقایسه مدل های Dell EMC Unity X50F

مقایسه مدل های Dell EMC Unity X50(F) را در این پست بخوانید.

مقایسه مدل های درایو

انواع مختلف درایو در سیستم Dell EMC Unity پشتیبانی می شوند. مدل های تمام فلش از درایوهای فلش پشتیبانی می کنند در حالی که مدل های Hybrid Dell EMC Unity از درایوهای فلش، SAS و NL-SAS پشتیبانی می کنند. تمامی درایوها از سرعت 12 Gb/s پشتیبانی می کنند. درایوهای SAS و NL-SAS از یک درایو 4K فرمت کننده سایز استفاده می کنند در حالی که درایوهای فلش از سایز بلاک 520 بایتی استفاده می کنند. فهرستی از تمامی درایوهای قابل پشتیبانی در Dell EMC Online Support وجود دارد.

تبدیل های داده در محل

Dell EMC Unity OE نسخه 4.1 توانایی اجرای تبدیل های آفلاین داده در محل (DIP) را معرفی کرده است به طوری که به کاربران اجازه می دهد تا سیستم های فیزیکی Dell EMC Unity خود را به مدل های بالاتر با هان نوع بدون از دست دادن هر گونه داده یا پیکربندی سیستم تبدیل کنند. این روند دربرگیرنده مبادله پردازنده های استوریج در یک سیستم با پردازنده های جدید مدل بالاتر و در عین حال استفاده مجدد از همان ماژول های ورودی/ خروجی (I/O)، SFPها و منابع تغذیه مربوط به پردازنده های استوریج جایگزین شده است. در فرآیند در OE نسخه 4.1 یک روند آفلاین است و به طور کامل توسط مشتری قابل نصب است. زمان تخمینی برای تبدیل کامل داده در محل 120 دقیقه است. توجه داشته باشید که مدل تبدیل مورد هدف می بایست همانند نوع مدل مبدا باشد. به عنوان مثال، یک مشتری می تواند از مدل Dell EMC Unity 300 به Dell EMC Unity 400 تبدیل را انجام دهد اما نمی تواند تبدیل را از مدل Dell EMC Unity 300 به مدل Dell EMC Unity 400F انجام دهد.
مشتریان در Dell EMC Unity OE نسخه 4.2.1 توانایی انجام تبدیل DIP به صورت آنلاین را دارند به طوری که تبدیل سیستم به یک مدل بالاتر بدون هیچ گونه از کار افتادگی سیستم قابل انجام است. این فرآیند دربرگیرنده تعویض هر پردازنده استوریج به صورت متوالی و نه همزمان است و در نتیجه یک پردازنده همواره در دسترس قرار دارد و می تواند سرویس دهی به I/O میزبان را در حین انجام کامل تبدیل ادامه دهد. به این دلیل کل فرآیند به کارگیری سیستم در هنگام تبدیل DIP آنلاین باید در نظر گرفته شود و در نتیجه یک SP می تواند کل ترافیک داده و پردازش سیستم برای کل سیستم را مدیریت کند. توجه داشته باشید که محدودیت های یکسانی برای تبدیل ها در محل باقی می ماند به نحوی که مدل انتخاب شده می بایست مدل بالاتر و از همان نوع مدل مبدا داشته باشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.