مجازی سازی Dell EMC Unity

سیستم فایل Dell EMC Unity دربرگیرنده ادغام بسیار نزدیک با VMware vSphere است که از مدیریت ذخیره سازی فایل و مجازی سازی بهره می برد. علاوه بر سیستم فایل های سنتی SMB و NFS، سیستم Dell EMC Unity به کاربران این امکان را می دهد تا یک سیستم فایل ویژه NFS را ایجاد کند که برای استفاده VMware بهینه شده است. این کار در Unisphere, با ایجاد یک ذخیره از داده VMware NFS از طریق VMware Storage page قابل انجام است. جهت خرید emc با ما تماس بگیرید. هنگامی که دسترسی به یک میزبان ESXi ای داده می شود که از قبلاً از صفحه VMware Access کشف شده است، ذخیره ساز VMware NFS به طور خودکار شناسایی و به عنوان یک ذخیره ساز داده بر روی میزبان ESXi بدون هرگونه دخالت دستی قرار می گیرد.
علاوه بر این، ذخیره سازهای Dell EMC Unity NFS VMware به مدیران توانایی منحصر به فردی می دهند تا اندازه بلوک سیستم فایل را برای بهترین تطبیق با اندازه ورودی/ خروجی میزبان برنامه مورد نظر انتخاب کنند. متصاکو نماینده فروش emc در خدمت شما می باشد. اندازه بلوک سیستم فایل کوچکترین نگاشت فیزیکی در یک سیستم فایل است که برای Dell EMC Unity SMB و سیستم فایل های NFS برابر 8 کیلوبایت تنظیم می شود. با این حال، با توجه به این که ذخیره ساز NFS اغلب برای کاربردهای خاصی در نظر گرفته می شوند، Dell EMC Unity توانایی تنظیم این اندازه بلوک با 8، 16، 32 یا 48 کیلو بایت را در طی پیکربندی ذخیره سازی فراهم می کند تا بهترین اندازه را برای ورودی/ خروجی ایجاد کند که به طور معمول توسط کاربردهای معینی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به این که مدیران ممکن است همواره از اندازه ورودی/ خروجی میزبان برنامه مورد نظر خود آگاه نباشند، بنابراین Dell EMC Unity نگاشت درونی برنامه به اندازه ورودی/ خروجی را برای کاربردهای محبوب حفظ می کند که به کاربران اجازه می دهد تا به سادگی کاربرد مورد نظر را مشخص کنند. سپس Dell EMC Unity اندازه بلوک سیستم فایل را برای تطبیق اندازه ورودی/ خروجی توسط این برنامه پیکربندی می کند. برنامه هایی که دارای اندازه از پیش تعریف شده ورودی/ خروجی هستند عبارتند از:
Exchange 2007
• Exchange 2010
• Exchange 2013
• Oracle
• SQL Server
• VMware Horizon VDI
• SharePoint
• SAP

اندازه ورودی/ خروجی میزبان
شکل 9: اندازه ورودی/ خروجی میزبان

این روش که به مدیران اجازه می دهد تا اندازه بلوک سیستم فایل را مشخص کنند دارای دو مزیت نسبت به اندازه ثابت بلوک است. یک بلوک با اندازه 8 کیلو بایت برای کاربردهایی که ذخیره سازی در افزایش های بیشتر همانند 64 کیلوبایت را مورد بررسی قرار می دهند تدریجی است، بنابراین برای تطبیق اندازه بلوک سیستم با اندازه ورودی/ خروجی برنامه از نظر عملکرد کارآمد هستند. همچنین از دیدگاه بازیابی، بلوک های بزرگتر دفعات بررسی سیستم فایل (FSCK) file system check را در مقایسه با بلوک های کوچکتر به طور قابل توجهی کاهش می دهند. این مساله به ویژه برای تغییرمقیاس برای اجتناب از زمان های طولانی FSCK با وجود سیستم های بسیار بزرگ که در Dell EMC Unity پشتیبانی می شوند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حالی که این ویژگی مزیت های بالقوه ای را فراهم می کند، اطمینان از کاربرد صحیح یا تنظیم اندازه ورودی/ خروجی در حین تغییر پیش فرض 8 کیلو بایت از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب یک IO با اندازه اشتباه می تواند برای عملکرد سیستم فایل مخرب باشد و مصرف فضا در فایل های کوچک را افزایش می دهد هنگامی که اندازه IO پیکربندی شده بزگتر از اندازه واقعی کاربرد باشد. با توجه به این مساله، توصیه می شود که اندازه پیش فرض و حداقلی IO به میزان 8 کیلو بایت برای ذخیره سازهای VMware باشد.
به عنوان نقطه دیگر ادغام، سیستم فایل های Dell EMC Unity از اداغام آرایه APIهای ذخیره سازی VMware vSphere (VAAI) از طریق یک پلاگین VAAI پشتیبانی می کند، شتاب دهی سخت افزار را امکان پذیر می سازد و بارگذاری آفلاین از طریق دسترسی به فایل پشتیبانی از طریق FAST Clone، Snap-of-Snap، Extended Statistics و Reserve Space را امکان پذیر می سازد. با توجه به معماری سیستم فایل 64 بیتی مقیاس پذیر مربوط به Dell EMC Unity، حداکثر تا 256 سطح اسنپ شات ماشین مجازی از طریق VAAI امکان پذیر است. مدیران با استفاده از این قابلیت می توانند سطوح متعددی از اسنپ شات ها را از طریق یک تصویر طلایی تهیه کنند. در شکل ذیل، یک ماشین مجازی پایه به عنوان منبع یا کپی طلایی برای یک اسنپ شات مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مشابه، یک اسنپ شات مرتبط با این اسنپ شات گرفته می شود. سپس این فرآیند برای ایجاد سطوح اسنپ شات های سلسله مراتبی ایجاد می کند.
این کارکرد در موارد بسیاری سودمند است که نمونه آن زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) یا تست و توسعه است. به عنوان مثال، این نوع اسنپ شات های تکراری به عنوان بخشی از محیط توسعه نرم افزار قابل استفاده است به طوری که توسعه دهندگان می بایست تغییرات افزایشی را برای یک سیستم عامل تست کنند. از آنجایی که آپدیت های کوچک نرم افزاری نصب می شود، ماشین مجازی محیط تست در هر سطح قابل عکسبرداری است تا تاثیر هر سطح از تغییرات افزایشی نرم افزاری تست شود. این تست افزایشی و حفاظت می تواند ادامه داشته باشد تا زمانی که نسخه نهایی محصول نرم افزاری توسعه یابد.

تست افزایشی و حفاظت در VAAI

شکل 10: VAAI Snap-of-Snap.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.