Unity Social image

مجازی سازی Dell EMC Unity

EMS از محصولات unity می باشد. چهار مدل در EMS وجود دارد که شامل: dell ems unity 300 ، dell ems unity 400، dell ems unity 500، dell ems unity 600   می باشند. هر مدل از storange ها به صورت All Flash می باشند. سرعت و سادگی که در EMS unity دیده می شود می تواند داده ها به صورت Cloud ارائه کند. این قابلیت در NAS و SAN دیده می شود. مدل هایی که در Flash دیده می شود، عملیات ذخیره سازی است که با هزینه ها footprint دیتاسنتر آن را کاهش می دهد.

EMC UNITY HYBRID دارای چه ویژگی هایی است؟

Unity Hybird می تواند عملکرد فلش را با هزینه ی بسیار کمی به دیسک ارائه کند. بنابراین با توجه به برنامه های کاربری مخلوط، ذخیره سازی های یکپارچه می تواند بسیار کاربردی و مناسب باشد. unity hybrid در مدل های مختلفی ارائه می شود که عبارت اند از: Unity 300، Unity 400، Unity 500، Unity 600. با این حال unity hybrid می تواند در فضای ذخیره سازی از 1 ترابایت تا 3BP را در بر بگیرند.

استفاده از unity hybrid بسیار آسان است. چرا که این دستگاه از جمله سیستم های ذخیره سازی است که با توجه به استاندارد های جدید و ساده ای که دارد می تواند به راحتی نصب و راه اندازی شود. همچنین با توجه به داشتن رابط  کاربری برای کاربران یک انتخاب مناسب است.  unity bird قابلیت های مدیریت رایانشی ابری  proactive assistance را هم دارا است.

Unity hybrid به صورت مدرن و مناسب ارائه می شود. با توجه به تولید انواع استوریج dell ems unity می توانیم به طراحی معماری مدرن آن و قابلیت های بالایی در پشتیبانی از حافظه های اس اس دی دارد، اشاره داشته باشیم. با این حال استفاده از آن با توجه به امکاناتی که دارد می تواند یک انتخاب موثر باشد.

مجازی سازی Dell EMC Unity

سیستم فایل Dell EMC Unity رابطه ی نزدیکی با VMware vSphere داشته است. این سیستم از مدیریت ذخیره سازی فایل و مجازی سازی آن را برعهده می گیرد. از دیگر ویژگی های آن می توانیم به سیستم فایل سنتی SMD  و NFS اشاره داشته باشیم که این امکان برای تمامی کاربران وجود دارد که فایل NFS را برای VMware بسیار بهینه می باشد را، ایجاد کند.

در Unisphere با  ذخیره کردن داده VMware NFS با کمک VMware Storange page اجرا می شد. در صورتی که به میزان ESXi دسترسی داده شود که از قبل در صفحه Vware Access قرار می گیرد. ذخیره ساز VMware NFS به صورت خودکار شناسایی می شود و به عنوان ذخیره ساز داده می تواند بر میزبان ESXi بدون دحالت دستی قرار گیرد.

همچنین باید اشاره داشته باشیم درباره ذخیره ساز های Dell EMS Unity VMware که توانایی های بالایی را به افراد می دهند اشاره داشته باشیم. این موضوع می تواند اندازه بلوک سیستم فایل را برای تطبیق با اندازه ورودی و خروجی به انتخاب برنامه مورد نظر بپردازد.

چه موضوعی در مجازی سازی Dell EMC Unity تاثیر گذار است؟

یکی از موضوعاتی که باید به آن بپردازیم اندازه بلوک سیستم فایل است که چگونه تنظیم می شود. زمانی که می خواهیم درباره اندازه آن صحبت کنیم باید بگوییم که یکی از کوچکترین نگاشت فیزیکی در سیستم فایل محسوب می شوند. درواقع می توانند برایSMB  Dell EMC Unity  و سیستم فایل های NFS بر 8 کیلوبایت آن را تنظیم کنند.

ذخیره ساز NFS برای کاربرد های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین Dell EMC Unity توانایی بالایی برای تنظیم اندازه بلوک با 8، 16،32 و 48 کیلوبایت برای ذخیره سازی ایجاد می کنند. با این حال یکی از بهترین اندازه ها برای ورودی و خروجی می باشند.

Dell EMC Unity  را می توان یک نگاشت درون برنامه دانست که برای اندازه ورودی و خروجی و کاربرد های آن مناسب است. همچنین کاربران می توانند به سادگی کاری که می خواهند را با استفاده از آن مشخص نمایند. Dell EMC Unity با اندازه بلوک سیستم فایل برای تطبیق اندازه ورودی و خروجی با کمک برنامه پیکربندی می شود. برنامه هایی که اندازه از پیش تعیین شده در ورودی و خروجی هستند شامل موارد زیر می‌باشند‌.

Exchange 2007
Exchange 2010
Exchange 2013
Oracle
SQL Server
VMware Horizon VDI
SharePoint
SAP

بررسی اندازه ورودی و خروجی میزبان

بررسی اندازه ورودی و خروجی میزبان  بسیار دارای اهمیت می باشد. بنابراین یک روش جدید که می تواند به مدیران این اجازه را دهد تا اندازه بلوک فایل مشخص شود، می باشد. یک بلوک با اندازه 8 کیلو بایت برای کاربردی که در ذخیره سازی در افزایش های بیشتری دارد مانند 64 کیلوبایت می باشد. بنابراین برای تطبیق اندازه بلوک سیستم با اندازه ورودی و خروجی برنامه بر اساس عملکردی که دارند می توانند بسیار کارآمد باشند.

با توجه به دیدگاه بازیابی، بلوک های بزرگتر در بررسی سیستم فایل File system check در مقایسه با بلوک های کوچک به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. بنابراین این مساله می تواند برای تغییر مقیاس اجتناب از زمان های طولانی با سیستم های بزرگ که Dell EMC Unity را پشتیبانی می کنند دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. همچنین یکی از مزیت هایی که دارد اطمینان از کاربرد صحیح ورودی خروجی میزبان برای تغییر پیش فرض 8 کیلو بایت می باشد.

انتخاب IO چگونه باید باشد و چقدر دارای اهمیت است؟

انتخاب IO در صورتی که با اندازه اشتباهی انتخاب شود می تواند عملکرد سیستم فایل را از بین ببرند. بنابراین برای مصرف فضا در فایل های کوچک افزایش پیدا می کنند. در صورتی که اندازه IO پیکربندی شده بزرگتر از اندازه واقعی باشد، اندازه پیش فرض و حداقلی IO به میزان 8 کیلو بایت برای ذخیره سازی VMware مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم فایل Dell EMC Unity از آرایه API ذخیره سازی VAAl با کمک پلاگین پشتیبانی می شوند.

بنابراین می تواند شتاب دهی سخت افزار را امکان پذیر کند. بارگذاری آفلاین از طریق FAST Clone، Snap-of-Snap، Extended Statistics و Reserve Space را امکان پذیر می سازد. همچنین با توجه به معماری فایل 46 بیتی مقایس آن مربوط به Dell EMC Unity است. بنابراین با 256 سطح اسنپ شات ماشین مجازی با کمک VAAl امکان پذیر خواهد بود. با وجود قابلیت هایی که در آن وجود دارد می تواند  اسنپ شات ها را در سطوح مختلف تهیه کند.

کلام آخر

EMC UNITY خط تولید استانداری را ارائه می کند که برای ذخیره کردن اطلاعات بسیار کاربردی است. زیرا دارای طراحی بسیار مدرنی است و می تواند با توجه به انعطاف پذیری که دارد بسیار کاربردی باشد. همچنین باید اشاره داشته باشیم به مقرون به صرفه بودن آن که می تواند در زمینه فناوری اطلاعات برای بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک فوق العاده کاربردی باشند.  برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. همچنین برای تهیه آن ها حتما با متصاکو همراه باشید.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.