بررسی Dell EMC RecoverPoint

حفاظت پیوسته از داده ها برای هر نقطه در بازیابی زمان

مرور کلی Dell EMC RecoverPoint

Dell EMC RecoverPoint حفاظت پیوسته از داده ها را برای تمامی امور و بازیابی فاجعه ارائه می کند. این دستگاه از تجهیزات Dell EMC XtremIO، UNITY، VMAX، VNX و ScaleIO از طریق VPLEX پشتیبانی می کند.
RecoverPoint مزیت های ذیل را ارائه می کند:
• حفاظت پیوسته از داده ها برای هر بازیابی نقطه در زمان (PiT) برای بهینه سازی RPO و RTO
• اطمینان از سازگاری بازیابی برای کاربردهای متقابل
• ارائه سیاست های Replicate همزمان یا غیر همزمان
• Replicate مبتنی بر اسنپ (SBR) برای VNX و XtremIO and VMAX3/AF
• کاهش مصرف پهنای باند WAN و استفاده بهینه از پهنای باند موجود
• ارائه پشتیبانی چند سایته برای حفاظت بیشتر و تست عملکردهاس
RecoverPoint از کاربردهای محلی و راه دور در هر فاصله ای به صورت همزمان یا غیر همزمان پشتیبانی می کند. این تجهیز سبب می شود که تلفات داده قابل بازگشت باشد به طوری که سازمان ها می توانند به اهداف RPO و RTO مورد نیاز دست یابند. این دستگاه از نظر معماری شامل رابط کاربر گرافیکی (GUI) مدیریت Dell EMC Unisphere ، دستگاه فیزیکی RecoverPoint یا دستگاه مجازی RecoverPoint و write-splitter تعبیه شده دراستوریج Dell EMC است. با وجود Dell EMC XtremIO و برای VMAX3/AF، Replicate داده ها یک پیاده سازی با splitter کمتر است که با کمک فناوری Snapshot مبتنی بر آرایه ها به دست می آید.

این تصویر به نمایش Replicate میپردازد.

شکل 1: نمایش Replicate  محلی، Replicate  راه دور و Replicate  همزمان محلی و راه دور

قابلیت های بازیابی RecoverPoint

بازیابی به هر نقطه ای در زمان

RecoverPoint از پیاده سازی مبتنی بر journal برای حفظ اطلاعات نقطه در زمان (PiT) تمامی تغییرات ایجاد شده در داده را محافظت می کند. سیاست Replicate آن از RPO کوتاه از طریق فناوری journal پشتیبانی می کند که DVR را همانند قابلیت بازگشت به زمان در یک PiT انتخابی برای بازیابی تنها ثانیه هایی پیش از تخریب داده را فراهم می کند.

بازیابی همراه با ثبات

با وجود فناوری RecoverPoint، داده توسط گروه ثبات (CG) حفاظت می شود. یک Journal که شامل مقادیر اختصاصی journal است به هر نسخه CG اختصاص داده می شود تا قابلیت بازگشت به هر نقطه در زمان را حفظ کند، در غیر اینصورت به عنوان یک پنجره حفاظت شناخته می شود. RecoverPoint برای اطمینان از اثبات بازیابی برای هر برنامه یا برنامه های متقابل با استفاده از یک CG یا استفاده از CG های مجزا به عنوان بخشی از یک مجموعه گروه (Record set) طراحی می شود.

گزینه های اجرا به منظور سازگاری با الزامات منحصر به فرد حفاظت

پشتیبانی از چندین سایت در RecoverPoint

پشتیبانی از چندین سایت در RecoverPoint در یک پیکربندی 1:4 fan-out Replicate های متعددی از داده های حفاظت شده را برای دستگاه ها یا سایت های مختلف مورد هدف به منظور حفاظت بیشتر یا پشتیبانی از تست پیاده سازی نرم افزار ایزوله شده فراهم می کند. پیکربندی 4:1 fan-in امکان پیاده سازی سایت DR متمرکز را برای حفاظت از دفاتر شعب فراهم می کند.

فناوری MetroPoint

با معرفی فناوری MetroPoint، شرکت Dell EMC اولین و تنها راهکار را برای دسترسی و بازیابی فاجعه در مرکز داده ارائه کرده است که می تواند خرابی های همزمان دو سایت را تحمل کند. فناوری MetroPoint با ترکیب زیرساخت چند سایتی فعال- فعال Dell EMC VPLEX Metro و RecoverPoint به منظور Replicate پیوسته داده ها به سایت سوم راه دور فعال می شود. حفاظت جامع از داده ها حتی در شرایط از کار افتادگی کامل یکی از مناطق ناحیه Metro نیز به طور پیوسته ادامه دارد. حفاظت همزمان از ناحیه Metro توسط سایت سوم با استفاده از RecoverPoint بازیابی هر نقطه در زمان را فراهم می کند.

این شکل به نمایش فناوری MetroPoint میپردازد.

شکل 2: نمایش فناوری MetroPoint

فناوری MetroPoint به سازمان ها کمک می کند که به سطح جدیدی از دسترسی و حفاظت پیوسته از داده ها دست یابند که سبب بسته شدن کامل شکاف RPO/RTO می شود به طوری که هیچ سازنده دیگری در صنعت نمی تواند ادعایی در این زمینه داشته باشد. پیاده سازی فناوری MetroPoint شامل موارد ذیل است:
• VPLEX Metro همراه با Oracle RAC بر بستر دو دیتاسنتر کلاستر شده در ناحیه metro و یک سایت دور سوم برای حفاظت از DR
• VPLEX Metro همراه با SAP HA برای زیرساخت چند سایته فعال فعال در فاصله دور در ناحیه metro و یک سایت راه دور سوم برای حفاظت از DR
• VPLEX Metro همراه با مهاجرت زنده Microsoft Hyper-V، Microsoft Failover Cluster و Always On Availability Groups با سایت سوم راه دور برای حفاظت از DR

Replicate همراه با کارآمدی و انعطاف

RecoverPoint امکان Replicate راه دور داده ها را از طریق شبکه WAN با هزینه کمتر فراهم می کند. بهینه سازی درون ساخت WAN این فناوری شامل الگوریتم های پیشرفته کاهش پهنای باند همانند نوشتن های چندتایی، عدم نسخه برداری و فشرده سازی است که مصرف پهنای باند شبکه WAN را به میزان 90 درصد کاهش می دهد. همچنین بهینه سازی WAN استحکام Replicate همراه با بهبود انعطاف پذیری را تضمین می کند که سبب تحمل 50 درصد زمان Round Trip (RTT) بیشتر و تلفات بیشتر داده ها برای استفاده کامل از بهینه سازی موجود می شود به طوری که بین CG های همزمان در یک RPA اولویت دهی می کند.

پشتیبانی گسترده از آرایه در RecoverPoint

پشتیبانی از انواع مختلف آرایه Dell EMC

RecoverPoint از LUNهای استوریج محافظت می کند و امکان Replicate داده های انواع آرایه های ترکیبی Dell ای ام سی را فراهم می کند به طوری که آرایه هدف می تواند متفاوت از نوع آرایه مبدا باشد. این آرایه ناهمگون از محیط های عملیاتی با استفاده از آرایه های XtremIO که توسط پلتفورم آرایه استوریج در سایت های راه دور محافظت می شوند، پشتیبانی می کند و به حفاظت داده ها و تحت کنترل قرار داشتن بودجه DR کمک می کند.

Replicate مبتنی بر Snap

ویژگی Snap و Replicate با به کارگیری قابلیت Snapshot هوشمند مبتنی بر آرایه موجود در پلتفورم های VNX، XtremIO و VMAX3/AF امکان پذیر می شود. این کار سبب ارتقاء Replicate غیر همزمان همراه با بازه تعریف شده کاربر برای Replicate می شود. برای پلتفورم های Dell EMC XtremIO و VMAX3/AF، یک آرایه تمام فلش با تاخیر کم و کارآیی بالا با حداقل RPO به میزان 60 ثانیه مورد نیاز است.

نسخه مجازی RecoverPoint برای UNITY و VNX

نسخه مجازی RecoverPoint شامل نرم افزار دستگاه RecoverPoint (RPA) است که به عنوان یک ماشین مجازی در محیط فعلی VMware ESXiپیاده سازی می شود. این نرم افزار در حال حاضر برای پلتفورم های UNITY، VNX، VNXe3200 و VNX-F تجهیز شده همراه با پشتیبانی iSCSI در دسترس قرار دارد. نسخه مجازی RecoverPoint یک گزینه پیاده سازی انعطاف پذیر است که حداکثر سادگی را بدون وابستگی به دستگاه فیزیکی ارائه می کند و TCO را کاهش می دهد.

Implement-RecoverPoint

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.