5af035b0-c8a1-4dad-b23c-a6e6b062bd9f

امنیت داده ها

امنیت داده ها از اهمیت بسیار بالایی در هر کسب و کار برخوردار است. در حقیقت اطلاعات جزء دارایی ارزشمند سازمان ها می باشد. مدیران شرکت ها و سازمان ها، اهمیت زیادی به حفظ و نگهداری از این داده ارزشمند می دهند. تحقیقات فراوان نشان می دهد که سالانه حجم بسیار بالایی از اطلاعات افراد در کامپیوتر به اشکال مختلف فاش می شود. از عمده ترین علل از بین رفتن اطلاعات می توان به روش هایی نظیر سرقت، ذخیره سازی اشتباه، ویروس، حملات نرم افزاری و غیره اشاره کرد.

امینت داده ها در لپ تاپ

امنیت داده ها در لپ تاپ در کنار محافظت فیزیکی از این وسیله، اهمیت دارد. در واقع باید لایه های امنیتی مورد نیاز برای محافظت از اطلاعات و داده ها در کامپیوترهای قابل حمل laptop ایجاد شود.

اقدامات لازم برای امنیت داده ها

اقدامات لازم برای امنیت داده ها بسیار متنوع می باشد. از این بین می توان به مهم ترین موارد زیر اشاره کرد.

استفاده صحیح از رمز عبور در امین داده ها

همیشه سعی نماییدکه سیتم و کلیه اطلاعات موجود در ان را رمزگذاری نمایید. این کار برای حفاظت از اطلاعات بسیار ضروری است. برای رمز عبور یا همان پسورد از عبارات ترکیبی و غیر قابل حدس استفاده کنید. همچنین دقت نمایید که آن را در اختیار اشخاص قرار ندهید و در جایی یادداشت نکنید. علاوه بر این، از به کاربردن رمز عبور یکسان در سیستم ها و برنامه های مختلف خودداری نمایید.

ذخیره سازی امن داده ها

همیشه و به خصوص زمانی که از سیستم های قابل حمل و لپ تاپ استفاده می کنید، اطلاعت مهم خود را در جایی دیگر نیز ذخیره کنید. برای این کار می توانید از سی دی، دی وی دی، فلش، فلاپی و غیره استفاده کنید. این کار باعث می شود در صورت سرقت سیستم، اطلاعات در دسترس شما باقی بماند. همچنین در شرایط خرابی سیستم، اطلاعات محفوظ می ماند.

امنیت داده ها با آنتی ویروس

آنتی ویروس کمک می کند اطلاعات شما مورد حمله بدافزارها و ویروس ها قرار نگیرد. با هر سیستمی که کار می کنید حتما آن را مجهز به آنتی ویروس کنید.

امنیت داده ها با فایروال

اگر از شبکه های مختلف استفاده می کنید، باید حتما فایروال داشته باشید تا ورود افراد غیر مجاز به سیستم را مسدود نمایید.

بکاپ گیری در امنیت داده ها

همیشه یک بکاپ از اطلاعات ارزشمند خود داشته باشید. اگر بنا به هر دلیلی اطلاعاتتان از بین برورد، با back up می توانید آن ها را بازگردانید.

دیدگاه ها بسته شده اند.